LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një ufo si Delina Ibrahimaj

17 Mars 2022, 11:22, Aktualitet CNA

Prej disa ditësh, kryeministri Edi Rama, ka zbritur në terren, në takim me biznese për të sqaruar sipas tij, paketën e rezistencës sociale.

Në krah të tij, është shfaqur edhe Ministrja e Financave Delina Ibrahimaj, e cila mjaftohet me qëndrimin e saj, pa thënë asgjë.

Në takimet e kryeministrit  me bizneset Ibrahimaj nuk flet dhe në një rast kur tentoi të fliste për rritjen e pensioneve ndërhyri kryeministri Rama, për ta saktësuar, për t?i bërë shifrat të duken më të larta, duke folur me Lekë të vjetra.

Shqipëri po vuan rritjen e çmimeve, prej disa ditësh po bëhen protesta, në qytete të ndryshme të vendit, ndërkohë ministrja e Ramës, shndërrohet në një ufo në krah të kryeministrit, në vend që të japë sqarime.

Por, flet kryeministri dhe ajo tek tuk përsërit ndonjë deklaratë të tij, por asgjë më shumë.

Ministrja e Financave ka përgjegjësi direkte për rritjen e çmimeve për të gjitha produktet , por në vend se të japë përgjegjësi, merr rolin e ufos, në krah të kryeministrit.

?Shqipëria digjet, Ministria krihet?/ Delina Ibrahimaj, si analfabete e financave

Lajmet e fundit nga