LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Administrata në festë/ Katër ditë pushim

18 Mars 2022, 09:52, Aktualitet CNA
Administrata në festë/ Katër ditë pushim

Qeveria ka vendosur të bëjë datën 21 mars ditë pushimi për administratën.

Përveç datës 22 Mars e cila është festa e Sulltan Novruzit, do të jetë pushim dhe e hëna, data 21.

Në vendimin e Qeverisë thuhet se dita e punës së 21 marsit do të zëvendësohet në një ditë pushimi brenda vitit 2022.

Arsyet e vendosjes së dy ditëve pushim është kursimi i energjisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga