LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Jorida Tabaku merr nën “sqetull” Lulzim Bashën/ Si gënjeu publikisht për takimin me Brook

18 Mars 2022, 12:49, Aktualitet CNA
Jorida Tabaku merr nën “sqetull” Lulzim Bashën/ Si

Situata në PD vijon të jetë kaotike, ku pas dështimit në zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit, janë shtuar zërat për dorëheqjen e Lulzim Bashës dhe janë thelluar përçarjet.

Tashmë edhe deputetë të cilët deri në 6 Mars ishin mbështetës të Lulzim Bashës, i kërkojnë këtij të fundit dorëheqjen.

Ndërkohë një dy ditë më parë në Tiranë ka mbërritur Elmar Brook nga CDU, ish Kryetar i mardhënieve me Jashtë në parlamentin Evropian dhe prej gati tre dekadash europarlamentar.

Mes personave që ka takuar Elmar Brook është edhe Jorida Tabaku.

Por, sot në një deklaratë për mediat, Tabaku ka refuzuar të flasë për situatën në PD, ndërsa e pyetur në lidhje me detajet e bizedës me Elmar Brook, ajo tha se ?kemi folur për komisionin për inceneratorët?.

Në fakt Tabaku gënjen publikisht, pasi takimi ka pasur në fokus situatën politike në PD.

Burime për CNA.al bëjnë të ditur se gjatë këtij takimi, Jorida Tabaku ka marrë në mbrojtje Lulzim Bashën dhe ka sulmuar të gjithë kritikët e tij, përfshirë ata që i kërkojnë dorëheqjen.

Jorida Tabaku ka hedhur akuza ndaj grupit që ka dalë kundër Bashës, pas 6 Marsit, si Ervin Salianji, Grida Duma etj.

Gjithashtu ajo ka akuzuar edhe ish-kryeministrin Sali Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga