LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekskluzive-Gazetari u arrestua me armë dhe drogë

18 Mars 2022, 07:53, Aktualitet CNA

Ekskluzive-Gazetari u arrestua me armë dhe drogë

Një ditë më parë CNA.al raportoi për arrestimin e gazetarit, të identifikuar me inicialet E.L, pasi është kapur nga forcat e policisë me armë zjarri.

Sot CNA.al po sjell detaje të reja, përfshirë këtu arsyen që ka çuar në arrestimin e gazetarit.

Nga burime të sigurta mësohet se arsyeja e arrestimit nuk është vetëm armë-mbajtja pa leje por edhe një tjetër vepër penale

Ngjarja ka ndodhur pak muaj më parë dhe CNA.al mëson se përveç armës së zjarrit  i është gjetur  dhe drogë, një sasi e konsiderueshme kanabis sativa.

Ngjarja është mbajtur e fshehtë nga policia.

Pas arrestimit, gazetari është lënë i lirë nga gjykata, me pretendimin e arsyeve shëndetësore./CNA.al

Gazetari kapet me armë/ Zbardhen skenarët që e shpëtuan në Gjykatë

Lajmet e fundit nga