LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Protestat do të vazhdojnë pa ndërprerje”/ Aktivistja: Do të ulemi në shesh dhe nuk do të lëvizim

18 Mars 2022, 10:32, Aktualitet CNA
“Protestat do të vazhdojnë pa ndërprerje”/

Protestat për rritjen e çmimeve të naftës dhe produkteve të ushqimore do të vijojnë. Aktivistja Rezarta Çaushaj është shprehur në një deklaratë për mediat se, do të ketë përshkallëzim të protestave.

Sipas saj, nëse kryeministri Edi Rama nuk pranon të negociojë me ta, ata do të ulen në mes të sheshit, para kryeministrisë dhe nuk do të lëvizin.

Caushaj u shpreh se masat e marra ngë kryeministri nuk janë të mjaftueshme për të përballuar krizën .

?Do të ulemi në shesh dhe nuk do të lëvizim. Protesta do të vazhdojë pa ndërprerje, nëse qeveria nuk do të pranojë të negociojë?, ka thënë Caushaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga