LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kriza prek dhe furnizimin me ujë/ Bashkia njofton kufizime

18 Mars 2022, 11:44, Aktualitet CNA
Kriza prek dhe furnizimin me ujë/ Bashkia njofton kufizime

Bashkia e Fierit ka njoftuar kufizime të furnizimit me ujë, për shkak të krizës energjitike.

Në një njoftim në faqen zyrtare të Bashkisë së Fierit thuhet se Ujësjellës Kanalizime Fier për të kursyer energji, por edhe për të mos rritur çmimin e ujit si efekt të krizës energjitike do të nisë aplikimin e kufizimit e furnizimit me ujë deri në përmirësimin e situatës.

?Të nderuar qytetarë!

Jemi duke përjetuar një situatë të vështirë energjitike, e cila ka përfshirë të gjithë rajonin. Kjo situatë na prek të gjithëve. Secili prej nesh duhet të limitojë konsumin e energjisë në punë e familje, pasi çdo kë i kursyer vlen në këtë kohë.

Për ketë arsye edhe Ujësjellës Kanalizime Fier, në bazë të një plani të mirëmenduar dhe të mirëstudiuar, për të kursyer energji, por edhe për të mos rritur çmimin e ujit si efekt të krizës energjitike do të nisë aplikimin e kufizimit e furnizimit me ujë deri në përmirësimin e situatës.

Shpresojmë në mirëkuptimin tuaj, gjithashtu edhe që kjo situatë të kalojë sa më shpejt.

Faleminderit!?-thuhet në njoftim./CNA.al

Lajmet e fundit nga