LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Degradimi i politikës/ Topalli: Sot kushdo që di me lexu mund të bëhet deputet

15 Mars 2022, 20:20, Aktualitet CNA
Degradimi i politikës/ Topalli: Sot kushdo që di me lexu mund të

Ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka folur për situatën politike në vend.

Në një intervistë për për mediat, Topalli tha se sot ka një degradim të fushës politike, e cila ka sfidu në mënyrë të veçantë ligjin.

?Shoqëria vuan sot krizën e përfaqësimit, morale që ka pas opozitarizmi skena politike.

Sfida opozitës është të tregojë me vepra jo me fjalë që mund të rikthehet në detyerën dhe misionin e vet të opozitarizmit që i kanë dhënë qytetarët me votën e tyre.

Nëse ne kemi një degradim në fushën politike, e çdo fushë të jetës, sigurisht që kjo ka arsyet e veta të thella që fillojnë nga politika.

Kemi parë folës në Parlament dhe kemi kriju idenë e çdo qytetari se kushdo din me lexu mund të bëhet deputet. Mjafton ti krijojë siguri kryetari që nuk i krijon kurrë probleme.

Ky është fillimi degradimit të jetës politike.

Ne e dijmë që korrupsioni ndodh në pushtet, por në përmasa të tilla në një vend kaq të vogël kjo është fatkeqësi.

Demokracia shqiptare është sfidu nga rënja e të gjiha rregulla e në mënyrë të vençantë të ligjit?, tha Topalli./E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga