LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarr masiv në Kukës/ Shkrumbohen hektarë me pyje e shkurre

15 Mars 2022, 18:30, Aktualitet CNA
Zjarr masiv në Kukës/ Shkrumbohen hektarë me pyje e shkurre

Një zjarr masiv ka përfshirë bjeshkët e fshatit Mamëz në Kukës.

Në vendingjarje kanë shkuar dhe forcat zjarrfikëse të qytetit, mbështetur dhe nga punonjës të administrimit pyjorë që po luftojnë për neutralizimin e flakëve.

Deri më tani raportohet se nga zjarri janë djegur afro 15 hektarë bimësi shkurrore, ndërsa era po favorizon përhapjen e flakëve me shpejtësi.

Zjarri mendohet të jetë i qëllimshëm./E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga