LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Studentët në protestë/ Zbardhen kërkesat e tyre

15 Mars 2022, 10:25, Aktualitet CNA
Studentët në protestë/ Zbardhen kërkesat e tyre

Studentët kanë nisur protestën kundër rritjes së çmimeve. Ata kanë bojkotuar mësimin dhe kanë nisur me protestën duke iu drejtuar qeverisë me disa kërkesa.

Studentët kanë kërkuar uljen e çmimeve, përgjysmimin e tarifës për ciklin e dytë master, të zerohet tarifa për abonenë studentore.

?Ne duhet të fitojmë lirinë. Ne duhet të luftojmë krimin dhe duhet të organizohemi se është mënyra më e mirë për demokracinë?, është shprehur një prej studentëve.

?Të përgjysmohet tarifa e ciklit të dytë master. Të zerohet tarifa për abonenë studentore?, kanë qenë disa prej kërkesave të tyre.

Ndërkohë ata bëjnë me dije se do të organizohen duke hskuar në çdo fakultet për të organizuar protestat me studentët./CNA.al

Lajmet e fundit nga