LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“90% e strukturës kundër Bashës”/ Bumçi zbulon dy kushtet e bashkimit të PD

14 Mars 2022, 19:00, Aktualitet CNA

Anëtar i Komisionit të Rithemelimit të Partisë Demokratike, Aldo Bumçi ishte i ftuar në studion e ?Radar Informativ?ku ka folur për situatën në parti.

Në fjalën e tij, ai deklaroi sse 90% e strukturave nuk mbështesin Lulzim Bashën. Sipas tij janë dy kushte që mund t?i bashkojnë demokratët tashmë të ndarë në dy kampe; vota dhe largimi i Bashës pas humbjes.

?Historia është shumë e qartë. Në 11 dhjetor 80% të strukturave të PD vendosën shkarkimin e zotit Basha. Për fat ne patëm edhe zgjedhje. Dhe nuk jemi më në dy realitete. Në zgjedhje ne kemi marrë 70% të votuesve. Zoti Basha garonte me logon e PD. 90% e strukturës së PD është kundër Bashës.

Bashkimi ndodh mbi dy shtylla; është vota, nuk shpikim dot një mekanizëm tjetër dhe tjetra janë rregullat e bashkëjetesës. Këto rregulla janë dy kushtet për bashkimin e demokratëve?, deklaroi ai./E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga