LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nis protesta e gjashtë në Tiranë/ Qindra qytetarë marshojnë drejt Kryeministrisë

14 Mars 2022, 16:12, Aktualitet CNA

Dita e sotme shënon ditën e gjashtë të protestave në Tiranë, kundër rritjes së çmimeve.

Ashtu si ditët e tjera, qindra qytetarë me pankarta kanë nisur tashmë marshimin drejt Kryeministrisë.

Ata kërkojnë ndërhyrjen e  qeverisë në rritjet stratosferike të çmimeve, sidomos atij të naftës.

Kujtojmë që ditën e sotme rreth orës 20:0 në Tiranë  do të mbahet dhe një koncert me rastin e ditës së veres.

Edhe pse nga protestuesit ka pasur thirrje për bojkot të tij në kohë krize./E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga