LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Burra legena”/ Ish ministri degjeneron policët

15 Mars 2022, 07:57, Aktualitet CNA

Ish Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar ashpër ndaj logjikës që përdoret rëndom nga policia, ndërkohë që ushtron dhunë mbi protestuesit dhe shoqërion e arreston ata.

Argumenti se janë të detyruar ta bëjnë këtë gjë ?për bukën e kalamajve?, sipas Manjanit përdoret si argument për të legjitimuar atë që bën.

?Për bukën e kalamajve??

Nuk mirëkuptoj askënd që përdor ?bukën e kalamajve? si argument për të legjitimuar atë që bën.

Askënd, po askënd fare!

Çdo me thënë kjo?!

Hajde të të rrah, dhunoj, shoqëroj në polici me dhunë, helmoj me gaz e të të dynd në gjoba dhe mos ma merr për ters se e bëj ?për bukën e kalamajve?!!!

Pse vetëm policët paskan kalamaj?!

Ata që protestojnë çkanë?!

Po pse mo kalamaj kanë vetëm ata që punojnë në shtet?! Deputetët, ministrat, drejtorët e nënpunësit paskan kalamaj??, shkruan Manjani në një reagim në rrjetet sociale.

Manjani nuk përmbahet dhe i cilëson si ?burra legena?, që fshihen pas kalamajve.

?Vetëm ata që bëjnë presion për vota (patronazhistët e komisionerët) paskan kalamaj dhe, votuesit vetë jo?!

 Po ç?llogjikë është kjo?! ?Falja se e bën për bukën e kalamajve?- thonë disa.  Jo or jo, nuk fal askënd!   Dhe jo për ?bukën e kalamajve? por për dinjitetin e tyre, për pavarësinë e tyre nga ?buka? e fituar në kurriz të të tjerëve. Burra legena! Fshiheni pas kalamajve.  U përmendni edhe bukën, pa le! Mos i ngatërroni kalamajt me këto pisllëqe!

Ptu!?, përfundon reagimin Manjani./CNA.al

Lajmet e fundit nga