LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“300-fishi tyre të dalin në shesh”/ Rama ‘kërcënon’ protestuesit: Sa të jem unë në krye të qeverisë...

14 Mars 2022, 19:18, Aktualitet CNA

Kryeministri Edi Rama ka dalë sërish në një lidhje live në Facebook, ku I është drejtuar protestuesve me tone të forta.

Fillimisht ai e quajti protestën një turp kombëtar, organizuar nga sharlatantë dhe delirantë.

Duke u ndalur tek taksa për cmimin e naftës, Rama tha se sa të jet ai në krye të qeverisë nuk do hiqet, jo sikur aq sa janë të dalin në shesh por edhe 300 fishi tyre.

?Ça lidhje ka qeveria me rritjen e produkteve në të gjithë botën!

Nuk më shqetëson protesta. Jo aq po 10 fish, 20 fish, 30 fish, 300 fish të ishte, taksat mbi karburantet sa të jem unë këtu nuk hiqen, nuk ulen nuk lëvizen.

Nëse hipotitikisht do ishim në muajin e dytë e të katër të luftës, do ishim ku e ku më të vëshitra se këto sot, dhe qeveria sdo kishte reaguar dhe bërë asgjë, athërë mbase do ishte krejt normale?, tha Rama/E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga