LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Në 8 vite ka vrarë garën dhe votën e lirë!”/ Këlliçi: Basha po i shërben Edi Ramës

14 Mars 2022, 20:16, Aktualitet CNA

Deputeti demokrat, Belind Këlliçi shprehet se Lulzim Basha është i vetëm në Partinë Demokratike pasi të gjithë e kanë braktisur.

Këlliçi tha se Lulzim Basha në 8 vite është kujdesur të vrasë garën, votën e lirë dhe konkurrencën.

“E kanë braktisur mbi 95 për qind e grupit parlamentar, që kanë kërkuar dorëheqjen e tij, nga uzurpimi që i ka bërë zyrës. Ka patur pak prej tyre që kanë kërkuar dorëheqjen edhe të zotit Berisha, por nga cili pozicion??-tha Këlliçi.

Këlliçi është i mendimit se është e pakuptueshme se përse qëndron ende në zyrë Lulzim Basha  në kohën kur të gjithë e kanë braktisur. Sipas tij Basha po i shërben Ramës që të qëndrojë në pushtet.

“Basha është toksik. Individi më toksik në Shqipëri. Për çfarë qëndron përveçse të garantojë jetëgjatësinë e Edi Ramës në krye të qeverisë.?-tha Këlliçi.

Deputeti demokrat deklaroi se logoja e PD i takon demokratëve dhe i takon atyre shumë shpejt./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga