LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rritja e çmimeve/ OP e Arlind Qorrit dështon protestën e qytetarëve

15 Mars 2022, 15:53, Aktualitet CNA
Rritja e çmimeve/ OP e Arlind Qorrit dështon protestën e

Rritja e çmimeve të karburantit dhe produkteve të shportës ka nxjerrë në shesh për gati një javë të gjithë shqiptarët. Nga jugu në veri, i gjithë vendi u ?ngrit në këmbë? për të kundërshtuar rritjen e madhe të çmimeve dhe kërkonin nga qeveria të merreshin masa të menjëhershme.

E thirrur nga aktivistë të shoqërisë civile, kjo ishte një nga protestat më të mëdha që është organizuar ndonjëherë në vendin tinë, pa ngjyrime politike dhe për të drejtat e tyre.

Por çfarë ndodhi? Ku shkoi i gjithë shkëlqimi i protestës që e bëri qeverinë të reagonte?

Ndërhyrjet sorosiane shkatërruan protestën e paqtë të qindra e mijëra qytetarëve.

Sot është paralajmëruar protestë nga ana e studentëve të UBT-së, organizuar nga Arlind Qorri me Organizatën e tij Politike.

Organizata Politike e Arlind Qorrit ka nisur të grumbullohet në Sheshin Skënderbej, për të marshuar më pas në drejtim të Kryeministrisë. Të pakët në numër, ata shihen me pankarta në duar.

Është pikërisht kjo ndërhyrje e instrumentave të Sorosit në Tiranë që dështoi protestën e qytetarëve./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga