LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shkelja e rregullave të qarkullimit nga shoferët/ Policia bën “kërdinë” me gjoba

15 Mars 2022, 12:30, Aktualitet CNA

Policia Rrugore e Durrësit, ka shtuar masat për parandalimin e aksidenteve rrugore, evidentimin dhe ndëshkimin e drejtuesve të mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit rrugor.

Gjatë javës që lamë pas, si rezultat i shtimit të kontrolleve me radar dhe dragera, si dhe falë bashkëpunimit me qytetarët, të cilët kanë denoncuar në 112 dhe në Komisariatin Dixhital, shkeljet e konstatuara, nga shërbimet e Policisë Rrugore është arrestuar 1 shtetas për veprën penale “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”.

Gjithashtu janë pezulluar 14 leje drejtimi, nga të cilat 5 për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit dhe 9 për drejtim të mjetit në tejkalim të shpejtësisë së lejuar.

Shërbimet e Policisë Rrugore kanë vendosur edhe 1679 masa administrative, për shkeljet si më poshtë:

Policia Rrugore e Durrësit falënderon drejtuesit e mjeteve dhe këmbësorët që respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor dhe fton të gjithë qytetarët që të denoncojnë në 112 dhe në Komisariatin Dixhital, çdo rast të shkeljeve të rregullave të qarkullimit rrugor, duke u garantuar reagim të shpejtë dhe të paanshëm./CNA.al

Lajmet e fundit nga