LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“E ke kthyer qeverinë si vodka ruse”/ Florian Binaj i përgjigjet Ramës: Askush s’na blen!

15 Mars 2022, 17:41, Aktualitet CNA
“E ke kthyer qeverinë si vodka ruse”/ Florian Binaj i

Aktori Florian Binaj i është  bashkuar edhe sot protestës kombëtare kundër rritjes së çmimeve dhe naftës.

Ai ka thënë se ata nuk janë financuar nga Rusia dhe i bëri thirrje personazheve publikë që të bashkohen në manifestimin e ditës së shtunë.

?E ka bërë qeverinë si vodka, absolute, vetëm ai. E zëmë se kemi marrë lekë nga Rusia për këto protesta, pora to që kanë ikur jashtë shtetit kush i ka sponsorizuar? Rusia? Edhe Putini ka opozitë, e le e nuk e pyet. Por ky i joni as e lë e as e pyet. Ftoj të gjithë kolegët e mi që të vijnë këtu te protesta. Kjo është betejë për të vërtetën. Po ushqehemi për gënjeshtër.

E vërteta do të sjellë drejtësi. Ju bëj thirrje të gjithëve të marshojmë ditën e shtunë paqësisht, e të tregojmë që ne nuk na blenë askush. Në gjakun tonë do të jetë dëshira për liri, faleminderit?, tha Binaj./

Lajmet e fundit nga