LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dita e shtatë e protestës/ Qytetarët mblidhen sërish përpara kryeministrisë

15 Mars 2022, 16:22, Aktualitet CNA
Dita e shtatë e protestës/ Qytetarët mblidhen sërish

Qytetarët janë mbedhur sërish pasditen e sotme për të protestuar përballë kryeministrisë për rritjen e çmimeve të hidrokarbureve dhe produkteve të shportës.

Me pankarta të duar qytetarë të shumtë kanë nisur marshimin e tyre nga sheshi Skëndërbej dhe kanë vazhduar drejt kryeministrisë.

Qytetarët kanë thënë se do të dalin çdo ditë ne sheshe derisa kërkesat e tyre të plotësohen, ndërsa të shtunën në orën 11:00 kanë paralajmëruar një manifestim mbarëkombëtar./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga