LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rritja e çmimeve/ Pas 2 orë e gjysmë mbyllet protesta para Kryeministrisë

15 Mars 2022, 17:56, Aktualitet CNA
Rritja e çmimeve/ Pas 2 orë e gjysmë mbyllet protesta para

Pas dy orë e gjysmë përpara Kryeministrisë, është mbyllur dita e shtatë e protestës për rirtjen e çmimeve në vend. Protestë, e cila nisi nga sheshi ?Skënderbej? dhe më pas pjesëmarrësit marshuan drejt Kryeministrisë.

Qytetarët me pankarta në duar edhe njëherë i kanë bërë thirrje krymenistrit Rama për uljen e çmimeve.

Njëri nga protestuesit ka deklaruar se të shtunën në orën 11:00 do të organizohet një protestë mbarëkombëtare 24 orëshe dhe janë të përgatitur dhe për ngritjen e çadrave në shesh.

Sa i përket Paketës së Rezistncës Sociale të paraqitur nga qeveria, për qytetarët e mbledhur në shesh s?ka asnjë vlerë./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga