LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shteti ka marrë pamjen e horrave me kapuça!”/ Vasili akuza të forta Ramës

15 Mars 2022, 19:14, Aktualitet CNA
“Shteti ka marrë pamjen e horrave me kapuça!”/ Vasili

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka komentuar protestat e ditëve të fundit për rritjen e çmimeve.

Vasili u shpreh se është shqetësuese prania e civilëve të paidentifikuar të cilët veprojnë dhunshëm, me armë në brez dhe kapuça në kokë.

?Rasti i Astirit, bregu i lumit, 5 maji. Konstatohet përdorimi i civilëve të paidentifikuar. Pamjet janë mizerable. Qeveria do vazhdojë ta përdorë këtë llojë paligjshmërie për të intimiduar dhe për të krijuar psikozën që këta horra mund të vijnë orar pa orar.?-tha Vasili.

Nënkryetari i LSI tha se shteti ka fytyrë dhe fytyra e tij është uniforma e cila aktualisht ka marrë pamjen e horrave.

?Secili polic ka numër identifikimi. Secili di me kë ka të bëjë. Shteti s?ka pse fshihet dhe të marrë pamjet e gangsterëve dhe horrave. Këta maskarenj kanë rrëmbyer plot njerëz. Shqetësim madhor për integritetin dhe mënyrën si funksionon dhe dhunohet ligji. E tmershme të dëgjosh nga drejtorë policie, që ju thotë horrave kujdes se ka kamera.

Sa të jenë këta do ketë horra policie që të rrahin. Një vend që s?bën përpara dhe ka vetëm fukarallëk. Objektivat të çohen deri në fund dhe qytetarët të kuptojnë se protestat e dërrmojnë një qeveri. Rama është instrument i oligarkëve.?-tha Vasili./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga