LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“PD duhet rithemeluar”/ Andoni: Basha nuk e kupton realitetin, dorëheqja e tij çështje ditësh

15 Mars 2022, 19:53, Aktualitet CNA
“PD duhet rithemeluar”/ Andoni: Basha nuk e kupton realitetin,

Për analistin Ben Andoni, dorëheqja e Lulzim Bashës nga drejtimi i Partisë Demokratike është vetëm çështje ditësh, duke shtuar se nuk e di nëse kjo gjë prish apo ndreq diçka.

Sipas Andonit, Partia Demokratike duhet rithemeluar nga fillimi që nga baza e saj, përmes një komisioni të përbashkët.

?Mua më duket si një gjendje patologjike e zotit Basha që nuk kupton realitetin. Besoja se ai do të jepte dorëheqjen në 25 prill. Në momentin që po flasim, dorëheqja e zotit Basha jo vetëm është e vonuar, por nuk e di nëse prish apo ndreq diçka. Problemi më i madh është që PD duhet rithemeluar. Në të dy Kuvendet dolën shifra që kundërshtonin njëra tjetrën.

Ngritja e PD duhet të fillojë që nga baza. Në të dy kuvendet pati përplasje për numrat. Basha në kokë e ka dorëheqjen, duhet ta ketë dhënë me veten e tij, dhe është çështje dite për ta shpallur?, tha Andoni ne “Debat” me Alba Alishanin./CNA.al

Lajmet e fundit nga