LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Moti drejt përmirësimit/ Temperaturat nga minus 6 deri në 11 gradë celcius

9 Mars 2022, 07:12, Sociale CNA
Moti drejt përmirësimit/ Temperaturat nga minus 6 deri në 11

Pritet rënie e presionit atmosferik duke sjellë, vranësira dhe reshje të izoluara shiu e dëbore në zonat malore Lindore ndërsa kthjellime dhe vranësira të dendura do të ketë bregdeti dhe pjesërisht zonat e ulëta.

Orët e pasdites sjellin përmirësim të motit në ultësirën perëndimore duke lënë zonat malore me vranësira dhe reshje të izoluara dëbore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por rritje të lehtë pritet gjatë orëve të mesditës duke luhatur vlerat ditore nga -6°C deri në 11°C.

Era do të fryjë e fortë me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi verilindor, për pasojë në brigjet detare do të gjenerohet dallgëzim mbi 5 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga