LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kthesë e befasishme e moti/ Bien temperaturat, rikthehen ngricat

1 Mars 2022, 07:07, Sociale CNA
Kthesë e befasishme e moti/ Bien temperaturat, rikthehen ngricat

Vijojnë masat ajrore të paqëndrueshme të sjellin në vendin tonë vranësira të shpeshta, të cilat do të gjenerojnë reshje të pakta dhe të izoluara në ultësirën perëndimore.

Ndërsa në zonat malore do të kemi reshje të pakta dëbore. Por herë pas here do të ketë dhe intervale me kthjellime të cilat më të dukshme do të jenë në orët e pasdites dhe mbrëmjes.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -4°C deri në 9°C.

Era do të fryjë me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Lindor – Verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga