LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mos u gënjeni nga dielli i shkurtit/ Parashikimi i motit, 24 shkurt 2022

24 Shkurt 2022, 07:22, Sociale CNA
Mos u gënjeni nga dielli i shkurtit/ Parashikimi i motit, 24 shkurt 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se vendi ynë sot do jetë nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme.

Moti parashikohet i kthjellët e me vranësira të pakta kalimtare kryesisht në relievet malore në lindje.

Era do të fryjë me me drejtim nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 20 m/sek kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Lajmet e fundit nga