LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Na hoqët përsheshin me qumësht”/ Fermerët nuk ndalin protestat

21 Shkurt 2022, 09:21, Sociale CNA
“Na hoqët përsheshin me qumësht”/ Fermerët nuk

Fermerët kanë nisur protestat nga qyteti në qytet. So në Protestë janë hedhur fermerët e Përmetit, të cilët ankohen për mungesën e subvencioneve dhe rritje e çmimeve që nga nafta e deri te imputet bujqësore.

Ata kanë protestuar para Bashkisë, me pankarta në duar .

?Na e hoqët përsheshin me qumësht’.. ‘Ulni çmimin e naftës’, shkruhet neë pankartatë që ata mbanin në duar.

Kërkesa e tyre për një subvencionim të drejtë, shkon për  Ministrinë e Bujqësisë.

Ata shprehen se kema aktuale po i nxjerrë ata në rrugë.

Kjo protestë e fermerëve të Përmetit, vjen pas atyre të Lushnjes, Beratit dhe Fierit./CNA.al

Lajmet e fundit nga