LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rriten temperaturat, por nuk do të mungojë shiu/ Moti, 21 shkurt 2022

21 Shkurt 2022, 07:09, Sociale CNA
Rriten temperaturat, por nuk do të mungojë shiu/ Moti, 21 shkurt 2022

Vendi ynë mbetet në ndikimin e vranësirave të shpeshta të cilat do të sjellin reshje të pakta në të gjithë territorin.

Si pasojë e temperaturave të larta reshjet do të jenë në formë shiu në pothuajse gjithë Shqipërinë, ku vetëm në zonat e thella malore do të ketë mundësi për reshje të pakta dëbore. Por herë pas here parashikohet të ketë edhe intervale me kthjellime.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes, por do të ulen lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 17°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi mbi 40 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga