LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kapriçot e motit/ Mos dilni pa çadër nga shtëpia

22 Shkurt 2022, 07:10, Sociale CNA
Kapriçot e motit/ Mos dilni pa çadër nga shtëpia

Kushtet e paqëndrueshme atmosferike vijojnë edhe për ditën e sotme.

Sipas SHMU, moti parashikohet përsëri i vranët dhe reshje shiu me intensitet të ulët dhe mesatar në pjesën më të madhe të territorit.

Në relievet malore mbi 300 metër dhe ato kodrinore mbi 600 metër parashikohen reshje dëbore me intensitet kryesisht mesatar.

Reshjet hera-herës dhe në kohë afatshkurtër në formën e rrebesheve dhe stuhive shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Ndërsa, duke nisur nga dita e Mërkurë dhe deri në fund të javës (dita e Premte) mbi vendin tonë pritet të depërtojnë masa ajrore të qëndrueshme. Moti parashikohet i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit përjashtuar vranësirat kalimtare në relievet malore në lindje.

Lajmet e fundit nga