LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rikthehen vranësirat/ Temperaturat sot luhaten nga minus 2 deri në 16 gradë

25 Shkurt 2022, 07:02, Sociale CNA
Rikthehen vranësirat/ Temperaturat sot luhaten nga minus 2 deri

Gjatë orëve të para të ditës do të jemi nën ndikimin e motit të kthjellët në zonat bregdetare dhe të ulëta, por në zonat malore do të ketë kalime vranësirash.

Ndërsa në orët në vijim vranësirat e lehta do të shfaqen në të gjithë Shqipërinë, ku më të theksuara do të jenë në zonat Verilindore dhe Juglindore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes, por mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 16°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindor duke krijuar dallgëzim 2 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga