LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E premtja nis me shi/ Temperaturat nga minus 2 deri në 15 gradë celcius

4 Mars 2022, 07:05, Sociale CNA
E premtja nis me shi/ Temperaturat nga minus 2 deri në 15 gradë

Vendi ynë gjatë paradites do të jenë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe kalimeve të vranësirave të cilat më të dukshme do të jenë në zonat Jugore të Shqipërisë.

Por orët vijuese shtojnë gradualisht vranësirat duke sjell reshje të pakta dhe të izoluara shiu në ultësirën perëndimore. Ndërsa në zonat malore do të kemi reshje të pakta dëbore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 15°C.

Era do të fryjë me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Lindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim të ulët./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga