LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mos u gënjeni nga dielli, i ftohti është ende prezent/ Temperaturat pritet të rriten lehtë në mesditë

2 Mars 2022, 07:09, Sociale CNA
Mos u gënjeni nga dielli, i ftohti është ende prezent/

Moti i qëndrueshëm do të sjellë gjatë gjithë ditës kthjellime dhe kalime vranësirash.

Kthjellimet më të dukshme do të jenë në zonat bregdetare dhe të ulëta.

Ndërsa në zonat malore do të ketë kalime të lehta vranësirash, të cilat herë pas here do të shtohen, ku do të mund të sjellin reshje të pakta dhe të izoluara dëbore në Verilindje dhe Juglindje.

Sipas MeteoAlb , temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -5°C deri në 11°C.

Era do të fryjë me shpejtësi 35 km/h kryesisht nga drejtimi Verior duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga