LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-“Dimër” në Mars/ Temperaturat pësojnë ulje të ndjeshme

5 Mars 2022, 10:12, Sociale CNA
Video-“Dimër” në Mars/ Temperaturat pësojnë ulje

Edhe pse jemi në muajin mars, meteorologu Hakil Osmani i ?Meteoalb? bën të ditur se temperaturat do të vijonë të jenë të ulëta edhe për këtë fundjavë.

Ai parashikon se dita e sotme dhe nesër do të ketë një ulje të temperaturave, ndërsa nuk do mungojnë as reshjet e dëborës.

?Kjo fundjavë mbetet nën zotërimin e vranësirave të shpeshta, të cilat do të sjellin reshje të pakta shiu në Ultësirën Perëndimore, ndërsa në zonat malore do të kemi prezencë të reshjeve të dëborës.

Reshjet më të dukshme do të jenë gjatë orëve të mbrëmjes së ditës së shtunë dhe paraditen e ditës së dielë.

Zonat që pritet të kenë prezencë më të madhe të reshjeve do të jenë ato jug-perëndimore, të territorit të Shqipërisë.

Përsa I përket vlerave termike kemi një rënie të ndjeshme të vlerave të tyre, duke bërë që minimumet të zbresin edhe në -4 gradë Celcius. Ndërsa maksimumi deri në 13 gradë Celcius.

Këto temperature nuk janë tipike përsa i përket muajit të Pranverës, pasi janë 5 apo 6 gradë më pak sesa vlerat normale.?-tha Osmani./CNA.al

Lajmet e fundit nga