LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rikthehen ngricat/ Në Llogara dhe në  akset e Dajtit, nis puna për pastrimin e dëborës

4 Mars 2022, 07:53, Sociale CNA
Rikthehen ngricat/ Në Llogara dhe në  akset e Dajtit, nis puna

Moti me vranësira dhe reshje shiu ka përshkuar vendin.

Sipas Autoritetit Rrugor Shqiptar, qarkullimi kryhet pa probleme në të gjitha akset nacionale.

Në Llogara dhe në akset e Dajtit, ku kanë filluar reshjet e dëborës po punohet për pastrimin dhe shpërndarjen e kripës.

Në Krujë-Sarisalltik dhe në Qafë Mollë-Bizë rekomandohet përdorimi i zinxhirëve

?Drejtuesit e mjeteve duhet të bëjnë kujdes në lëvizje, të respektojnë sinjalistikën rrugore  të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore?të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugore?, njofton ARRSH./CNA.al

Lajmet e fundit nga