LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I ftohti nuk na ndahet/ Mësoni si do jetë moti në vijim

6 Mars 2022, 06:31, Sociale CNA
I ftohti nuk na ndahet/ Mësoni si do jetë moti në vijim

Edhe pse tashmë zyrtarisht në stinën e pranverës, moti duket se ka plane të tjera.

Kështu edhe për ditën e sotme, meteorologët bëjnë të ditur se kushtet meteorologjike do të ngjasojnë më shumë me ato të dimrit.

Moti vijon me vranësira të dendura dhe reshje shiu të herëpashershme me intensitet deri mesatar në formën e shtrëngatave. Në relievet malore vijojnë reshjet e dendura të dëborës.

Më pas reshjet e shiut bëhen të herëpashershme me intensitet të ulët ndërsa përgjatë ultësirës perëndimore nisin edhe kthjellimet e para. Në relievet malore vijon mot i vranët dhe reshje dëbore të herëpashershme me intensitet të ulët./CNA.al

Lajmet e fundit nga