LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto- Rritja e çmimit të naftës/ Pas Tiranës, edhe Durrësi ngrihet në protestë

9 Mars 2022, 15:17, Sociale CNA
Foto- Rritja e çmimit të naftës/ Pas Tiranës, edhe

Rritja e çmimit të naftës ?ka ngritur? gjithë vendin në këmbë.

Pas Tiranës, edhe Durrësi do të ngrihet në protestë për të kundërshtuar rritjen e menjëhershme të çmimeve.

Protesta pritet të mbahet para Bashkisë së qytetit bregdetar në orën 17:00.

Në shenjë simbolike, qytetarët do të fikin makinat në të gjitha rrugët e Durrësit dhe para bashkisë.

?Të ndalim rritjen e çmimeve?, ?Mos rri po duku? janë disa nga fjalët që shoqërojnë pankartat për njoftimin e protestës.

Mesa duket, kjo protestë do të shtrihet në disa qytete./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga