LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dëbora “pushton” vendin nga Dajti në Llogara/ ARRSH informon për situatën e rrugëve

9 Mars 2022, 07:52, Sociale CNA
Dëbora “pushton” vendin nga Dajti në Llogara/ ARRSH

Gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit ka pasur reshje dëbore  në Juglindje shoqëruar me temperatura të ulëta deri në -7 ° në akset e Dajtit, në Veri në zonat malore dhe në Llogara,  ku reshjet kanë qenë të dendura.

Sipas Autoritetit Rrugor Shqiptar, qarkullimi kryhet pa probleme në të gjitha akset nacionale,  pasi është punuar me pastrimin dhe shpërndarjen e kripës.

?Drejtuesit e mjeteve duhet të bëjnë kujdes në lëvizje, sidomos gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit, të respektojnë sinjalistikën rrugore  të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugore?, apelon ARRSH./CNA.al

Lajmet e fundit nga