Shoqërimi i Vrenozit në polici para takimit të Bashës/ Berisha: Akt hakmarrës i Lul Bravës

27 Janar 2022, 09:53, Politikë CNA
Shoqërimi i Vrenozit në polici para takimit të Bashës/

Lideri historik i PD, Sali Berisha, ka reaguar pas shoqërimit të kroçarit të famshëm Ilir Vrenozi në policinë e Korçës, për rreth 4 orë, para takimit të Lulzim Bashës në Korçë.

Berisha e ka quajtur këtë një akt hakmarrës dhe e ka dënuar me ashpërsinë më të madhe, duke theksuar se Rama dhe Basha po rikthejnë praktikat staliniste në Shqipëri.

Lul Brava ndryn 4 orë në narkokomisarit Ilir Vrenozin!

Miq, në një akt hakmarrës dhe të ulët Lul Brava nëpërmjet narkobanditëve me uniformë të Edi Rames ndalon dhe ndryn ne narkokomisariat nga frika se mos i shkonte ne takim dhe ta diskretitonte para te pranishmeve demokratin dhe opozitarin e mirënjohur, kundërshtarin e paepur dhe njërin nga kritikët më të ashpër të Edi Ramës dhe së fundi edhe vet Peng Bashës Ilir Vrenozi.

Dënoj me ashpërsinë më të madhe këtë akt të shëmtuar të dyshes Rama – Basha me të cilën rikthejnë në Shqipëri praktikat staliniste të rregjimit diktatorial të izolimit parandalues të kundërshtarit politik si një dhunim flagrant i lirive dhe të drejtave njerzore dhe dëshmi tjetër e vendosjes se narkodiktaturës në Shqipëri. sb“, shkruan Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga