LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta: 25 Prilli ndeshje e shitur dhe e trukuar

26 Janar 2022, 20:17, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta, i ftuar në emisionin ?Noë? me moderatoren Erla Mëhilli në Euroneës, është shprehur se ka qenë ai që e ka paralajmëruar opozitën të mos lërë mandatet dhe të mos bojkotojë parlamentin.

?Opozita ka qenë e paralajmëruar prej meje as të mos lërë mandatet, as për të bojkutuar parlamentin.

E kam kthyer unë opozitën kur ishte lëvizja studentore. Ju kam thënë të LSi çfarë dreq partie jeni ju, që nuk shkoni në parlament  të mbështesni studentët.

Nëse jeni të rinisë dhe të studentëve paraqisnëi amendamente në mbështetje të studentëve?, tha Meta.

Ndërkaq ka theksuar edhe një herë se 25 prilli është një ndeshje e shitur dhe e trukuar.

?Unë kisha problem në 25 prill, Gjykata do shkarkojë Metën se ka dhënë intervistë tek Cim Peka.

Ndeshja ishte shitur pa filluar.

Nuk ka njeri që nuk e di që kjo ndeshje ka qenë e shitur dhe e trukuar, si zgjedhjet e viteve të 2017, publiku i di të tëra tani. I di populli të gjitha?, është shprehur Meta./A.E- CNA.al

Lajmet e fundit nga