“Përzgjodhi të dënuarit për kryebashkiakë”/ Video që kap “mat” Ramën  

27 Janar 2022, 09:15, Politikë CNA
“Përzgjodhi të dënuarit për kryebashkiakë”/

Deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj shkruan se në zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit do të sfidohet kryeministri Edi Rama.

Përmes një video-mesazhi në rrjetet sociale, Alibeaj thekson se ?Rama është njeriu që përdori bandat kriminale, fondet e rindërtimit nga tërmeti, korrupsionin e inceneratorëve dhe patronazhistët për masakrën elektorale të 25 prillit?.

Ndaj, sipas tij, është e qartë si drita e diellit se Rama nuk fiton dot pa kriminelët dhe paratë e pista, prandaj ai ka nisur te mobilizojë sërish krimin dhe non-gratat për të vjedhur votat.

?Pushteti që vjen nga krimi dhe korrupsioni nuk prodhon asgjë të mirë për shqiptarët, ata po e shohin këtë çdo ditë. Edi Rama është njeriu që përdori bandat kriminale, fondet e rindërtimit nga tërmeti, korrupsionin e inceneratorëve dhe patronazhistët për masakrën elektorale të 25 prillit. Është ai që përzgjodhi dhe kandidoi të dënuar për krime dhe të korruptuar në krye të bashkive të cilët u denoncuan që në fillim nga PD.

Kjo është e qartë si drita e diellit për shqiptarët dhe për këdo se Rama nuk fiton dot pa kriminelët dhe paratë e pista, prandaj ai ka nisur te mobilizojë sërish krimin dhe non-gratat për të vjedhur votat.

Ne do ta vazhdojmë të vendosur betejën tonë kundër kriminelëve dhe korrupsionit që po e mbajnë peng të ardhmen e shqiptarëve. Shqiptarët meritojnë një qeverisje më të mirë si lokale ashtu edhe qendrore.?-shkruan Alibeaj.

Lajmet e fundit nga