“U thonë korçarëve anti-amerikanë”/ Manjani: SHQUP-sat, si legana, zgërdhihen për të marrë një vizë amerikane

27 Janar 2022, 07:51, Politikë CNA
“U thonë korçarëve anti-amerikanë”/ Manjani:

Ylli Manjani, ish Ministër i Drejtësisë, ka reaguar për absurditet e prodhuar nga Lulzim Basha dhe të tijtë në lidhje me takimin në Korçës.

Sipas Manjanit, absurditeti në bunkerin e SHQUP nuk ka fund.

?U thonë korçarëve antiamerikanë..  Ejjj Korçarëve që janë me pasaporta amerikane në xhep!!!

Ndërkohë vetë SHQUP-sat zgërdhihen për të marrë një vizë Amerikane. Si legena bëjnë.

Çdokush jashtë PD ka marrë anë. Me anëtarët e PD apo me bunkerin. Edhe Yuri Kim, që e ka me detyrim të jetë e paanshme, ka marrë anë. Ama disa deputetë të PD janë të paanshëm në partinë e tyre? Janë si vëzhgues të OSBE. Qesharakë?, shkruan Manjani në rrjete sociale.

Manjani më tej shtron pyetjen se a njeh dikush ndonjë parti opozite që blindon selinë për të mos lejuar anëtarët e vet të hyjnë brenda?!

?Po ndonjë kryetar opozite që e ruan garda dhe policia e pushtetit nga anëtarët e partisë së vet?!

Po ndonjë njeri që deklaron se nuk njeh rojen që e ruan në zyrë, makinë, rrugë e shtëpi, a keni parë gjëkundi?!

Më vjen keq për disa prej tyre që që ende i shërbejnë Nul absurdit.

Nuli që zyrtarisht deklaron se ?nuk i njeh?. Ua shumëzon mundin me zero.

Apo nuk shquhet për mirënjohje Ai?!!!

Absurditete pa fund?

Dhe mos harroni, se 7×7=42.

Mos u duket më absurde, se Nuli është vetë absurdi.

Ky është rasti kur e ardhmja është Nul?, përfundon reagimin Manjani./CNA.al

Lajmet e fundit nga