"Ndiqni aferën e inceneratorëve"/ Meta zbulon kush janë politikanët e korruptuar

26 Janar 2022, 21:00, Politikë CNA
"Ndiqni aferën e inceneratorëve"/ Meta zbulon kush janë

Presidenti Ilir Meta ka treguar se kush  janë politikanët më të korruptuar në Shqipëri. I ftuar në emisionin Now me Erla Mëhllin, Meta është shprehur që mjafton të ndiqet afera e inceneratorëve për të kuptuar se kush janë të korruptuarit.

?Ata, ndiqni aferën e inceneratorët, kam nxjerrë te Blendi Fevizu. Koka është një kokë turku, ke të parin kryeministrin, sekretari i përgjgithsmë të qeverisë, që ka futur vendimet e qeverisë në kundërshtim me të ministrave,  ke ish ministrin e financave që e kanë hequr për këtë arsye, se ishte kundër aferave të inceneratorëve, ke disa ish ministra drejtësie, përveç njërit që ishte i përfshirë dhe përfaqëson inceneratorët në Kuvend aktualisht që kanë qenë kundër. ke ministra të tjerë që kanë ndryshuar qëndrim, dhe duhet të hetohet pse ndryshuna qëndirm.  dh eke drejtorë që kanë thënë se kjo është e paligjshme dhe sërish është bërë?, tha Meta./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga