Meta: Në 24 Korrik përfundon koha e opozitës “Part-time”

26 Janar 2022, 21:35, Politikë CNA
Meta: Në 24 Korrik përfundon koha e opozitës

Presidenti Ilir Meta është shprehur se në përfundim të mandatit të tij në 24 Korrik, shqiptarët do të jenë të lumtur pasi do të marrë fund njëherë e përgjithmonë koha e opozitës part-time dhe koha e opozitës ?gërvisht pak e fito shumë?.

I ftuar në emisionin Now me Erla Mëhillin tha: “Mezi po presim 24 korrikun që të gëzohen të gjithë. Do gëzohet kryeministri që ka hallin e shtetit që se zë gjumi, që ka hallin e popullit sidomos ato të 5 majit, atyre që i hedhin grave gaz, ato të unazës, të Astirit, nuk do ishte keq të hapte një konsultim tjetër që të bëheshin ca lajme si dhe kush mund të jetë presidenti.

Unë jam shumë i lumtur që do jetë i gëzuar, por të jeni të sigurt që mbi 80-90 % e Shqipërisë do të jenë të lumtur për 24 Korrikun pasi përfundon një herë e përgjithmonë koha e opozitës ?Part time?. Unë mezi pres t?i kthehem popullit të 2 Marsit“./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga