“Pasuria e bërë me vjedhje ulëret”/ Gjekmarkaj “sulmon aleatin” e Lulzim Bashës

27 Janar 2022, 10:03, Politikë CNA
“Pasuria e bërë me vjedhje ulëret”/ Gjekmarkaj

Deputeti i PD-së Agron Gjekmarkaj nga foltorja e Kuvendit, ndërsa  ka folur aktin normativ për rivlerësimin e pasurisë së paluajtshme, ka thumbuar edhe Lulzim Bashën.

Jo drejtpëdrejt, por duke i përmendur kryeministrin Edi Rama, njeriu me të cilin Bash aka bërë një sërë marrëveshjesh që të shpien tëk pasuria e tij dhe familjes së tij.

Sipas tij, Edi Rama na ka konfirmuar se qeveria dhe pasuria rrinë si nëna dhe bija atje lart, ku është e ëmbël hija.

Më tej Gjekmarkaj ka thënë se në vendin tonë pasuria e bërë me vjedhje dhe zhurmë po ulëret.

?Nuk kam ndërmend të merrem me projektligje as në frymë dhe as në germë. Edi Rama na ka konfirmuar se qeveria dhe pasuria rrinë si nëna dhe bija atje lart ku është e ëmbël hija. Pasuritë e luajtshme dhe të paluajtshme kanë krijuar njerëzit e biznesit. Nuk ka asgjë më të turpshme se sa përpjekje për t?i bërë moral një shoqëri që e ke vjedhur atë. Në vendin tonë pasuria, ajo e bërë me vjedhje bën zhurmë ulëret. Atë e demonstrojnë baballarë të me darkat e shtrenjta ku derdhen në pishina. Pasuritë e luajtshme dhe të paluajtshme po vret shanset e barabarta për fëmijët dhe qytetarët që janë të detyruar të japin dhe jo të marrin. Joshja prej saj e bën të pambarim korrupsionin. Kjo pasuri e padjersë që lëviz mes të luajtshme dhe të paluajtshmes . Kjo pasuri i ka bërë individët dele dhe shefat ujq, prej saj heshtja triumfon mbi fjalën. Spitalet tona i ka bërë si dhoma horrori, politikën të urryeshme dhe politikën jetëgjatë.

Kjo pasuri i ka rinuar shumë politikanët tanë se mendojnë se janë të pavdekshëm?, është shprehur Gjekmarkaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga