“S’më ul dot Basha mua në karrigen e fundit”/ Luan Baçi: Dikush më tha e ke vendin në korridor

27 Janar 2022, 09:33, Politikë CNA
“S’më ul dot Basha mua në karrigen e fundit”/ Luan

Deputeti demokrat Luan Baçi, nuk është ulur sot në Kuvend, në vendin që ka pasur gjithnjë.

Ai tha  se askush nuk mund t?ja ndërrojë vendin, pasi ai është zgjedhur aty nga demokratët.

 ?Të hënën kaluar në seancë u paraqita në kuvend dhe tek vendi ku duhet të ulesha gjeta një tjetër. Basha mund t?u sjellë shkresë pas shkresë për të ndërruar vendet, dhe të dënoni një nxënës në vendin e fundit. Mendoj se ju duhet të konsultoheni. Është në detyrën tuaj që ne të marrim një informacion paraprak. Dikush me tha se emrin e ke në korridor dhe do të rrish në korridor. Emrin dhe karrigen nuk ma ka caktuar as Basha, mua me përjashtojnë nga grupi parlamentar vetëm demokratët?, është shprehur  Baçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga