Ku është kryeministri?/ Basha kërkon Ramën në Kuvend për shown e radhës

27 Janar 2022, 10:13, Politikë CNA
Ku është kryeministri?/ Basha kërkon Ramën në Kuvend

Fjalia e parë që ka thënë Lulzim Basha sot sapo ka dalë në foltoren e Kuvendit, ishte: Ku është kryeministri?

Lulzim Basha nuk bën dot shown e radhës pa kryeministrin dhe më pas të ikin nga Kuvendi, ashtu siç bëjnë gjithnjë.

?Ky që e nisi qeverisjen dhe premtoi të udhëtonte vetëm me bileta ekonomike, por udhëton me charter luksoze, ku vetëm karburanti shkon 120 mijë euro minimum. Kryeministri me charter shkon në vende luksoze ndërkohë qeveria e tij shemb çatitë e banorëve?, ka thënë Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga