Eskplozivi në shtëpinë e Armando Dukës/ Dyshohet për përfshirjen e disa personave

26 Janar 2022, 08:52, Kronika CNA
Eskplozivi në shtëpinë e Armando Dukës/ Dyshohet për

Mbrëmjen e kaluar mediat raportuan për arrestimin e personit që dyshohet se ka vënë tritol në portën e shtëpisë së Armando Dukës.

Sot, ka ardhur konfimimi zyrtar nga policia e cila thotë se po punon për zbardhjen eplotë të ngjarjes, duke lënë të kuptohet se ka edhe persona të tjerë të përrfshirë.

?Në vijim të veprimeve të kryera nga grupi i posaçëm hetimor i përbërë nga strukturat hetimore të DVP Durrës dhe të Drejtorisë së Krimeve të Rënda në Departamentin e Policisë Kriminale në Policinë e Shtetit, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, u bë arrestimi  në flagrancë për veprat penale ?Shkatërrimi i pronës me eksploziv? dhe ?Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit?, i shtetasit  Arlen Hasanaj, 34 vjeç, banues në lagjen nr.4, Durrës.

 Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi, nga veprimet e para hetimore, dyshohet se është autori i vendosjes së tritolit në portën e jashtme të banesës së shtetasit Armando Duka, ngjarje e ndodhur në datën 24.01.2022.

 Grupi i posaçëm hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, po vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe sigurimin e provave të tjera ligjore?, thuhet në njoftimin e Policisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga