Akti i rëndë kriminal ndaj Dukës/ Noka: I paralajmëruar me zë e figurë nga Veliaj

25 Janar 2022, 07:49, Politikë CNA
Akti i rëndë kriminal ndaj Dukës/ Noka: I paralajmëruar me

Deputeti demokrat Flamur Noka e ka quajtur më shumë se akt kriminal, sulmin me tritol në shtëpinë e kreut të FSHF-së, Armando Duka.

Sipas Nokës, sulmi ndaj shtëpisë së kreut të FSHF-së, edhe më kriminal dhe i dënueshëm bëhet për faktin se ishte i paralajmëruar me zë e figurë nga pushteti.

Sulmi sipas tij erdhi pa u bërë 24 orë kur Erion Veliaj e sulmoi me ?tritol?verbal.

Risjellim në vëmendje deklaratën e kreut të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, I cili thotë se ?Jo UEFA e FIFA të zbresë, por edhe sikur Zoti dhe Muhamedi të zbresin nuk e ndalin dot luftën time. Unë do të bëj çdo gjë për t?ia nxirë jetën këtyre me prokurori e SPAK. Tani edhe në rast se duam të tërhiqemi, nuk tërhiqemi dot sepse nuk tërhiqen agjencitë që janë vënë në lëvizje; prokuroria është vënë në lëvizje?./CNA.al

Lajmet e fundit nga