Po luhet derbi Dinamo-Tirana/ "Fanatics" bojkotojnë ndeshjen: Policia na konsideron kriminelë

24 Janar 2022, 19:20, Sport CNA
Po luhet derbi Dinamo-Tirana/ "Fanatics" bojkotojnë ndeshjen:

Po luhet aktualisht derbi i kryeqytetit Dinamo-Tirana. Kjo sfidë është e vlefshme për javën e 17-të të Superligës. Klubi i Tiranës nuk i ka tifozët në stadium sonte.

Grupimi më i madh i tifozëve bardheblu, ?Tirona Fanatics? kanë bërë me dije se nuk do të jenë në stadium për të mbështetur ekipin e tyre.

Në një postim në Facebook, ultrasit e Tiranës deklarojnë se bojkotojnë derbin me Dinamon në shenjë proteste ndaj policisë.

Postimi i ?Tirona Fanatics?

Tirona Fanatics nuk do jetë prezent sot për të mbështetur ekipin e zemrës.

Përvec kartave ID që do kërkohen për cdo tifozë, do jetë një listë me mbi 120 emra ku do ti mohohet e drejta për të hyrë ne stadium , policia i konsideron këta tifoze si kriminel.

Tirona Fanatics do ti qëndrojë  këtij vendimi që prej 2006 e deri në fund.

As sot , as dje , dhe as nesër !

Gjithmonë Fanatics

Gjithmonë Ultras

Gjithmonë me Tironen !?.

Lajmet e fundit nga