Ndryshime dhe debutues, publikohen formacionet zyrtare të Dinamos dhe Tiranës

24 Janar 2022, 18:14, Sport CNA
Ndryshime dhe debutues, publikohen formacionet zyrtare të Dinamos dhe

Dinamo dhe Tirana mbyllin me derbin e kryeqytetit javën e 17 të Kategorisë Superiore. Të dy skuadrat duan medoemos tre pikët për të konsoliduar pozitat e tyre në klasifikimin e kampionatit.

Të dy trajnerët kanë bërë lëvizje në formacionet e skuadrave, duke kërkuar këtë fitore. Në radhët e Dinamos, trajneri Shkëmbi i ka besuar Patrik Bardhit një vend në sulm nga minuta e parë.

Ndërsa te Tirna, Orges Shehi më në fund i ka hapur dyert e formacionit Devid De Silva, i cili u afrua gjatë javëve të fundit te bardheblutë.

FORMACIONET ZYRTARE

DINAMO: Simoni, Maliqi, Sofranac, Imami, Samake, Sidibe, Lilaj, Demiri, Bardhi, Ibraimi, Denison.
Trajner: B. Shkëmbi

TIRANA: Bekaj, Toshevski, Najdovski, Hoxhallari, Ismajlgeci, Toli, Totre, Limaj, Xhixha, Seferi, De Silva.
Trajner: O. Shehi

Lajmet e fundit nga