FOTO+VIDEO/ Shiko sesi Shakohoxha bënte tifo për Dukën 4 vite me pare kundër Bashkim Finos

24 Janar 2022, 16:37, Sport CNA
FOTO+VIDEO/ Shiko sesi Shakohoxha bënte tifo për Dukën 4 vite me

Dritan Shakohoxha, komentatori sportiv që po përdoret në një garë, për kreun e FSHF-së si fasadë, jo më larg se 4 vite më parë ka qenë një nga mbështetësit më të zjarrtë të Armando Dukës, në garën kundër të ndjerit Bashkim Fino.

Asokohe Shako mbronte me fanatizëm, presidentin aktual të FSHF-së dhe ishte krahu i djathtë i Dukës,ndërsa tashmë po përdoret nga Erion Veliaj & CO për të hedhur baltë mbi FSHF-në dhe kryetarin Duka.

Pas Shakos fshihet një tjetër kandidat, bëhet fjalë për Eduard Prodanin, një ish-sekretar skandaloz i FSHF-së. Sot skenari politik dështoi. Kjo u duk qartazi në zgjedhjet për Shoqatën Rajonale të Futbollit në Tiranë, ku Alimehmeti triumfoi ndaj Prodanit, siç ka dështuar vetë Shako duke u përdorur si maskë nga Erion Veliaj.

 

Lajmet e fundit nga