Afrimi i janarit e nis titullar, ja si pritet të rreshtohet Tirana në derbin e kryeqytetit

24 Janar 2022, 10:11, Sport CNA
Afrimi i janarit e nis titullar, ja si pritet të rreshtohet Tirana në

Dinamo dhe Tirana luajnë sot në 19:45 në ?Air Albania?. Sfida vlen për javën e 17 të Superligës, me skuadrat që do përballen mes tyre në temperatura nën zero. Trajneri i bardhebluve, Orges Shehi pritet të hedhë nga minuta e parë blerjen e janarit, Devid.

Braziliani rikthehet në Superligë pas gjashtë muajve, teksa më herët ka luajtur me Kastriotin. Tirana është e plotë në këtë takim, teksa pesë futbollistë rrezikojnë për shkak kartonash. Me skemën 4-3-3 do luajnë bardheblutë. Vendos drejtësi në këtë duel Eldorjan Hamiti.

Formacioni i mundshëm:

Tirana: Bekaj, Toshevski, Behiratche, Hoxhallari, Ismajlgeci, Toli, Totre, Limaj, Seferi, Xhixha, Devid de Silva

Lajmet e fundit nga